TYMPOL Plus s.r.o.

Zboží v košíku: 0

Newsletter:

Novinky a akce na Váš e-mail

Nepropásněte žádnou akci
v našem e-shopu.
Přihlaste se k odběru
NEWSLETTERU
a buďte v obraze...

Informace o zpracování osobních údajů

Reklama:

Podle čeho vybrat domovní zvonek a jak jej zapojit?

Pro správnou volbu a zapojení bytového zvonku je nejdůležitější vědět, jaké napětí je ve zvonkové instalaci.

Ve většině instalací se jedná o 8 Vstř. (označení zvonků písmenem T: xxT-číselný kód), které je vedeno z centrálního rozvodu přes zvonkový transformátor v rozvaděči (bytové domy, městská zástavba, většina rodinných domů). V této variantě stačí použít i obyčejný zvonkové tlačítko.

Druhá, méně častá možnost, je použití napětí 230V. Toto je odebírané přímo z rozvodné sítě bez použití transformátoru. (Označení zvonků písmenem S: xxS-číselný kód). U této možnosti je v celém obvodu vedení, zvonek a zvonkové tlačítko napětí 230 V a je nutné toto zohlednit z důvodu bezpečnosti a přizpůsobit výběr zvonkového tlačítka. Při poškození tlačítka se totiž napětí 230 V objeví přímo na svorkách.

Domovní zvonky s označením GNU neno DNU jsou univerzální a mohou se připojit k jakémukoliv napětí v tomto rozsahu, toto je použito pouze pro spínání zvonění. Samostatné přehrávání melodie je napájeno z vnitřních baterií.

Pro všechny typy výše uvedených domovních zvonků je vhodné zvonkové tlačítko typu PDJ-213 / PDJ-213P, které je možné umístit také v místě s nepříznivými atmosférickými podmínkami (venkovní prostory, vstupní branka.... Tlačítko je provedeno v krytí IP-44. Pokud instalujete tlačítko u vstupní branky, je vhodné jej umístit jej chránit, např. umístěním pod stříšku, především před deštěm.

Všechny zvonky, které naleznete v naší nabídce, se zapojují přímo do svorkovnice, která je umístěna uvnitř výrobku po demontáži ozdobného krytu. Na polaritě vodičů, které budou vždy dva nezáleží.

Hlasitost : Lidské ucho vnímá jako nejhlasitější a nejintenzivnější zvonění zvonků označených jako ELEKTROMECHANICKÉ. Gongy či typy elektronické a melodické, nejsou tak intenzivní, nicméně pro domácí využití je intenzita zvonění dostatečná. Opravdu hlasitý je  ŠKOLNÍ zvonek, primárně určený do škol a výrobních hal.

Regulace hlasitosti : U většiny domovních zvonků lze hlasitost zvonění regulovat. Elektromechanické typy se regulují pootočením chromované misky. Elektronické zvonky je možné regulovat otáčením potenciometru umístěného pod krytem. U gongů klasických i trubkových regulace hlasitosti není možná.

Vyberte si z naší nabídky : do E-shopu

Další články:

Vážení zákazníci, omezení přijatá z důvodů epidemie se postupně rozvolňují. Nicméně v zahraniční dopravě jsou pořád ještě omezení. To způsobuje prodlevy v dodávkách. Děkujeme za Vaši schovívavost a pochopení. Přes veškerá omezení uděláme vše, abychom Vám zboží doručili co nejrychleji.

 

X