TYMPOL Plus s.r.o.

Zboží v košíku: 0

Newsletter:

Novinky a akce na Váš e-mail

Nepropásněte žádnou akci
v našem e-shopu.
Přihlaste se k odběru
NEWSLETTERU
a buďte v obraze...

Informace o zpracování osobních údajů

Fotovoltaika v praxi

Fotovoltaika vládne diskusím o levných energiích. Když už se rozhodnete investovat do „vlastní“ energie je třeba pomyslet na všechna úskalí jejího využití. Pokud v domě máme přímo provozovnu nebo kancelář, je to z hlediska spotřeby vyprodukované energie značka ideál. Můžete za příznivých podmínek pokrýt spotřebu během pracovního dne z vlastních solárů. Pokud pracujete mimo domov, děti jsou ve škole a dům zůstává během pracovního týdne prázdný, je dobré si uvědomit, že sluncem vyprodukovanou energii asi nespotřebujete. Není třeba dodávat, že produkce energie ze solárních panelů je nejvyšší během dlouhých slunečných dnů, ovšem právě když svítí slunce, láká nás to ven na výlet. Energie se pak v průběhu dne spotřebuje málo i o víkendech. Samozřejmě zůstávají spotřebiče, které fungují i za naši nepřítomnosti. Mrazák, lednička, ohřev vody. Pračka a myčka také umí pracovat bez naší přítomnosti.  Když se večer vrátíte z výletu, máte sice teplou vodu, ale na uvaření večeře už slunce energii nevyprodukuje.


Situaci vyřeší pořízení baterií, které akumulují vyprodukovanou energii a umožní ji čerpat večer, v noci nebo třeba další den. Další variantou je odvádět nadbytky z produkce přímo do distribuční sítě.  Za tu vám příjemce energie zaplatí. Nebudeme se tady zabývat na kolik je nebo není tato varianta výhodná. Chci se zaměřit na jiný problém.

Solárních elektráren přibývá. S energetickou krizí a dotačním programem na „levnou energii“ jich přibývá ještě rychleji. Ulice, kde je každá střecha pokrytá solárními panely, není výjimkou. Člověk by si řekl, paráda. Ti se mají. Ale….

Vraťme se na začátek. Je krásný slunečný den, všechny solární panely produkují elektřinu a obyvatelé domů jsou někde na procházce nebo venku na zahradě. Většina vyprodukované energie by tedy měla odcházet do distribuční sítě. Jenže tato síť má své parametry. Nesmí překročit napětí o hodnotě 250 V. Pokud všechny solární elektrárny v ulici začnou zásobovat síť, napětí tuto hranici brzy překročí a příjem do energetické sítě se zastaví. Tím se pozastaví i produkce energie na solárních panelech, jednoduše proto, že ji není kam odeslat. Automatická jednotka panelů se zkusí po nějaké době znovu připojit, ale pokud napětí v distribuční síti nekleslo, produkce energie se opět zastaví. Případně se obnoví a po zvýšení napětí se opět zastaví. Takže krásný slunečný den, soláry by měly vyprodukovat spoustu elektřiny. Protože jste ji nestihli spotřebovat, chtěli jste ji odevzdat do sítě. Ale neodevzdali, nebo jen velmi málo. To se asi nevyplatí že?

Máme řešení:

Toto řešení se jmenuje optimalizátor práce pro solární mini instalace eco-oze-pv.

Produkt optimalizuje provozní parametry elektrických spotřebičů tak, aby generovaly zatížení (odebíraly energii) ve chvíli, kdy skokový nárůst napětí způsobí vypnutí měniče, tedy zastavení produkce energie ze solárních panelů.

Zařízení eco-oze-pv hlídá úroveň napětí v elektrické síti a uvede do chodu určený elektrický spotřebič, kdykoli existuje možnost překročení hraniční úrovně 253 V. V systémech s optimalizátorem se používají zásobníky vody s elektrickým ohřevem nebo jiná zařízení s vysokou spotřebou energie. Spotřeba s takovými vlastnostmi má výrazný vliv na snížení napětí v elektrické síti. Zatížení instalace probíhá kontrolovaně a je modulováno tak, aby probíhalo optimálně podle potřeb domácnosti.

Ohřev vody představuje téměř polovinu spotřeby elektrické energie v domácnostech. Zařízení umožňuje použitím různých algoritmů a harmonogramů práce rozložit činnost do časových úseků kdy je energie účtována ve výhodnějších tarifech nebo pochází z průběžné produkce fotovoltaické mikroinstalace. Díky eko-oze-pv výrazně snížíte náklady na ohřev vody.

Eko-oze-pv zautomatizuje spotřebu zařízení, která generují největší spotřebu elektrické energie tak, aby byla co nejvíce pokryta z vlastní produkce. Jedním ze základních požadavků pro použití solárních panelů v rodinných domech, je primárně pokrýt vlastní spotřebu energie a až poté odvádět přebytky produkce do energetické sítě.Každodenní praxe však ukázala, že ve většině domácností se interval největší produkce neshoduje s intervalem největší spotřeby. Zařízení eko-oze-pv umožňuje obnovit rovnováhu energetického systému. Pomáhá přednostně využít energii ze slunce k pokrytí vlastní spotřeby.

Řadič nabízí možnost automatického přeposílání energie pocházející z vlastní produkce do záložních baterií. Zařízení řídí provoz instalace tak, aby byly baterie dobíjeny energií z vlastní produkce, a to až po předchozím pokrytí spotřeby domácnosti. Nabíjení baterií lze spouštět také vždy, když existuje riziko překročení prahové hodnoty síťového napětí. Nabíjení baterií tímto způsobem brání vypnutí měniče a zastavení produkce. Funkce probíhá plynule se zajištěním automatické spolupráce s nabíječkami baterií a zásobními bateriemi.

Pokud se rozhodnete pro investici do solárních panelů je dobré maximalizovat výkon a zajistit co největší efektivitu jejich práce.

K tomu vám pomůže zařízení EKO-OZE-PV oceněné cenou „Zlatý volt“ na mezinárodní elektrotechnické výstavě „ENERGOTAP 23“ v Bielsku-Biale.


Další články:

Hledáme posilu do pracovního týmu na pozici produktový specialista. Více informací v blogu nebo na 731504584

X