TYMPOL Plus s.r.o.

Zboží v košíku: 0

Newsletter:

Novinky a akce na Váš e-mail

Nepropásněte žádnou akci
v našem e-shopu.
Přihlaste se k odběru
NEWSLETTERU
a buďte v obraze...

Informace o zpracování osobních údajů

Reklama:

Aplikace svítidel s pohybovým čidlem

Některé typy osvětlení série MUNA, MOZA, RUBI, a NAVI jsou vybaveny světelným a pohybovým čidlem. Nejčastějším použitím svítidel Ledix je umístění na schodiště nebo chodbu. Využití světýlek s čidlem pohybu a soumraku je velice funkčním řešením pro osvětlení místa kudy se uživatel pohybuje.

Při aplikaci se použijí jak svítidla se senzorem, tak svítidla bez senzoru. Svítidla s pohybovým čidlem se umístí v místě, kde chceme pohyb snímat. Například u vstupních dveří při vstupu do předsíně nebo chodby nebo před vstupem na schodiště.

Pohybové čidlo se opírá o element typu PIR a umožňuje sepnutí osvětlení po zaznamenání pohybu v detekční oblasti čidla. Pohybový senzor spolupracuje se zabudovaným senzorem soumraku. Soumrakový spínač umožňuje zapnutí osvětlení pouze při nastavené intenzitě světla. Znamená to, že pokud je v detekovaném místě dostatek světla, svítidla se nerozsvítí. Citlivost soumrakového čidla je regulována v rozsahu 2÷20 lx pomocí potenciometru Lux, což umožňuje precizně nastavit tzv. „úroveň soumraku“. Čočka v osvětlení je vybraná a umístěna tak, aby zajišťovala optimální podmínky detekce pohybu, s přihlédnutím ke specifikaci montáže na komunikačních spojnicích, schodech nebo chodbách. Pohyb je vykrýván ze vzdálenosti cca 2÷3 m od osvětlení pod úhlem 120 o. Osvětlení s čidlem pohybu jsou vybavena dodatečným beznapěťovým kontaktem s max. zatížením 3 A, to umožňuje spolupráci s dalšími svítidly, která jsou propojena se svítidlem s pohybovým čidlem. Sepnutí je udržováno tak dlouho, dokud se objekt nachází v dosahu funkce pohybového čidla. Po opuštění detekční oblasti osvětlení zůstane zapnuto ještě po dobu t = 2÷35 s, v závislosti na nastavení potenciometru Time. Tak lze vytvářet snadnou instalaci jednoduchých systémů ovládání osvětlení na komunikačních spojnicích.

Svídidla mohou být v závislosti na verzi napájena přímo z 230 V AC 50/60 Hz nebo přes trafo 14 V DC.

Další články:

Hledáme kolegu do pracovního týmu. Zajímají Tě nové technologie? Jsi komunikativní a flexibilní? Nevadí Ti jezdit po celé ČR? Ozvi se nám, těšíme se na spolupráci.

 

X